top of page

כמה דברים חשובים רגע לפני שמתחילים...

שימו לב! הגשת בקשות לועדות אפיון וזכאות אפשרית עד לתאריך 31.3, אחרי כן מדובר בהגשת בקשה לועדה חריגה. במידה ושיחת הסיכום שקבענו הינה לאחר תאריך זה, יש להגיש את הבקשה לועדה במועד ולהשלים את המסמכים המקצועיים עם סיום האבחון.

*ועדת אפיון וזכאות היא ועדה מטעם משרד החינוך המתכנסת במחלקת החינוך של הרשות המקומית ומטרתה לאשר לילד.ה זכאות לתמיכה טיפולית וחינוכית בשנת הלימודים הבאה, בהתאם להמלצות המקצועיות. כנסו לקישור לפרטים נוספים.

אנחנו עומדים בפני תהליך אבחון פסיכולוגי התפתחותי המורכב מכמה שלבים:

1. מילוי שאלון הורים מורחב ומקוון "גילוי רך" - אנא פנו כ45 דקות מזמנכם למילוי השאלון. הכינו דו"חות אבחונים קודמים ומכתבים רלוונטיים אותם ניתן לצרף להעלות לשאלון עצמו.

השאלון יסייע לי לקבל מידע ורקע התפתחותי חיוני להבנת קשיו/ה ומהלך התפתחותו/ה של ילד/תכם. 

אנא שילחו לגננת קישור לשאלון לגבי תפקוד הילד/ה בגן.

*חשוב לשלוח את השאלון והחומרים הנילווים לא יאוחר מיממה לפני פגישתנו על מנת שאספיק להתכונן אליה.

במקרה של הורים גרושים יש צורך באישור בכתב של שני ההורים לביצוע ההערכה ו/או הטיפול. אנא מלאו את הטופס והביאו אותו עמכם או שילחו למייל.

​טופס הסכמה - הורים גרושים

שאלון הורים לגילאי הגן >>>> קוד הכניסה לשאלון: 2020

שאלון גננת

2. מפגש הורים ללא הילד/ה - במפגש הזה אני ארצה להכיר אתכם, את המשפחה שלכם ואת הילד/ה שלכם דרככם ולהבין את הסיבות לפנייתכם ואת מטרות האבחון.

ההיכרות ביננו היא הדדית כמובן ואתם מוזמנים לשאול כל שעולה על דעתכם. פרטים נוספים אודותיי ואודות הכשרתי המקצועית תוכלו למצוא כאן.

המפגש ימשך 50 דקות.

3. שני מפגשים עם הילד/ה - במהלך המפגשים הללו אעביר את האבחון. מדובר במבחנים מקובלים שיבדקו את התפתחותו ויכולותיו של ילדכם על פני התחומים השונים (הבנה, הבעה, תפיסה חזותית, מוטוריקה עדינה, תקשורת, מצב רגשי, זכרון, עיבוד קוגניטיבי, יכולות קשב וריכוז ועוד). חשוב שילדכם יגיע כשהוא בריא ושבע.

4. מפגש סיכום - מפגש עם ההורים ללא הילד/ה, בו אמסור לכם את תוצאות האבחון והמלצותיי הטיפוליות והחינוכיות. תוצאות האבחון וההמלצות ימסרו לכם גם בדו"ח כתוב אותו תוכלו להגיש במידת הצורך לועדת שילוב ו/או השמה, לגננת, לבית הספר, לביטוח לאומי וכו'. הדו"ח תקף ומוכר על ידי רשויות המדינה השונות ועומד בקריטריונים הדרושים על פי חוקי משרד הבריאות והחינוך.

חשוב לי שהאבחון ישקף ככל הניתן את יכולותיו של ילדכם ולשמור על חוויה חיובית עבור הילד, לכן לעיתים עולה הצורך במפגשי אבחון נוספים. למשל במקרים של ילד ביישן במיוחד, או שמתקשה לשתף פעולה, נוסיף מפגש/ים על מנת לסיים את האבחון במלואו. במקרים אחרים עולה הצורך לערוך תצפית בגן בנוסף על דיווחי הגננת. 

 

עלויות:

  • אבחון פסיכולוגי התפתחותי (סה"כ 4 מפגשים כמפורט לעיל) בעלות 5,000 ש"ח כולל מע"מ.

  • תצפית בגן - בין 550 ש"ח ל-1100 ש"ח בהתאם למרחק הגיאוגרפי.

  • מפגש אבחוני נוסף בקליניקה - 550 ש"ח

 

פרטי החשבון להעברה בנקאית: בנק 20 מזרחי, סניף 572 אופק, חשבון 402492 על שם אורית רובין בן חיים. יש לבצע את התשלום במלואו לאחר המפגש הראשון שלנו. חשבונית מס תישלח אליכם למייל. 

במידה ויש ברשותכם ביטוח פרטי, אני ממליצה לבדוק האם הוא כולל אבחון פסיכולוגי/התפתחותי.

חברות הביטוח לעיתים מבקשות את הרשיון שלי כפסיכולוגית אותו תוכלו להוריד כאן.

חשוב! במקרה שעליכם לבטל או לדחות את הפגישה שקבענו, אודה לכם אם תעדכנו אותי בהודעת וואטסאפ בהקדם האפשרי. ביטול ברגע האחרון (פחות מ-24 שעות) יהיה כרוך בתשלום עבור הפגישה.

כדי להגיע אלי לקליניקה הכי קל לכתוב את שמי בווייז: אורית רובין בן חיים, כך תגיעו לפתח הקליניקה.

ולמי שאין ווייז, נוסעים לרחוב הנחל 6 הוד השרון, ממול תראו דרך עפר/כורכר. פונים אליה ונוסעים כ200 מ' עד שתראו את קיר העץ שבתמונה. הכניסה צמודה לקיר.

מס' הטלפון בו נהיה בקשר ישיר מעתה ואילך הוא 052-2299336

הכניסה לקליניקה צמודה לקיר עץ
תמונה של אורית רובין בן חיים
נגישות

אורית רובין בן חיים
פסיכולוגית התפתחותית מומחית

טיפול פסיכולוגי רגשי לילדים I קבוצות למיומנויות חברתיות

  אבחונים פסיכולוגים I הדרכת הורים I ייעוץ גמילה מחיתולים

גילוי רך - גילוי קשיים התפתחותיים בגיל הרך

bottom of page