כמה נקודות חשובות רגע לפני שמתחילים...

כמה דברים חשובים רגע לפני שמתחילים...

שימו לב! על מנת לקבל תמיכה במסגרת החינוכית (בגן או בבית הספר) יש להגיש בקשה לועדת אפיון וזכאות. את הבקשה יש להגיש דרך הגננת או ישירות דרך מחלקת החינוך ברשות המקומית בה אתם גרים. הגשת הבקשות אפשרית עד לתאריך 31.3.21 ואחרי כן יתקבלו רק בקשות חריגות, לכן חשוב לעמוד בזמנים. גם אם אינכם בטוחים האם ילדכם יהיה זכאי לסיוע או אם תהיו מעוניינים בכך, מומלץ להגיש את הבקשה לזימון הועדה, על מנת להשאיר את האפשרות פתוחה בפניכם. לבטל את הועדה, תמיד ניתן...

את תוצאות האבחון עם ההמלצות המקצועיות ניתן להעביר לידי הועדה גם לאחר תאריך זה.

למידע נוסף, כנסו לאתר משרד החינוך

אנחנו עומדים בפני תהליך אבחון פסיכולוגי התפתחותי המורכב מכמה שלבים:

1. מילוי שאלון הורים מורחב ומקוון "גילוי רך" - אנא פנו כ45 דקות מזמנכם למילוי השאלון. הכינו דו"חות אבחונים קודמים ומכתבים רלוונטיים אותם ניתן לצרף להעלות לשאלון עצמו.

השאלון יסייע לי לקבל מידע ורקע התפתחותי חיוני להבנת קשיו/ה ומהלך התפתחותו/ה של ילד/תכם. 

אנא שילחו לגננת קישור לשאלון לגבי תפקוד הילד/ה בגן.

*חשוב לשלוח את השאלון והחומרים הנילווים לא יאוחר מיממה לפני פגישתנו על מנת שאספיק להתכונן אליה.

במקרה של הורים גרושים יש צורך באישור בכתב של שני ההורים לביצוע ההערכה ו/או הטיפול. אנא מלאו את הטופס והביאו אותו עמכם או שילחו למייל.

​טופס הסכמה - הורים גרושים

שאלון הורים לגילאי הגן >>>> קוד הכניסה לשאלון: 2020

שאלון גננת

2. מפגש הורים ללא הילד/ה - במפגש הזה אני ארצה להכיר אתכם, את המשפחה שלכם ואת הילד/ה שלכם דרככם ולהבין את הסיבות לפנייתכם ואת מטרות האבחון.

ההיכרות ביננו היא הדדית כמובן ואתם מוזמנים לשאול כל שעולה על דעתכם. פרטים נוספים אודותיי ואודות הכשרתי המקצועית תוכלו למצוא כאן.

המפגש ימשך 50 דקות.

3. שני מפגשים עם הילד/ה - במהלך המפגשים הללו אעביר את האבחון. מדובר במבחנים מקובלים שיבדקו את התפתחותו ויכולותיו של ילדכם על פני התחומים השונים (הבנה, הבעה, תפיסה חזותית, מוטוריקה עדינה, תקשורת, מצב רגשי, זכרון, עיבוד קוגניטיבי, יכולות קשב וריכוז ועוד). חשוב שילדכם יגיע כשהוא בריא ושבע.

4. מפגש סיכום - מפגש עם ההורים ללא הילד/ה, בו אמסור לכם את תוצאות האבחון והמלצותיי הטיפוליות והחינוכיות. תוצאות האבחון וההמלצות ימסרו לכם גם בדו"ח כתוב אותו תוכלו להגיש במידת הצורך לועדת שילוב ו/או השמה, לגננת, לבית הספר, לביטוח לאומי וכו'. הדו"ח תקף ומוכר על ידי רשויות המדינה השונות ועומד בקריטריונים הדרושים על פי חוקי משרד הבריאות והחינוך.

חשוב לי שהאבחון ישקף ככל הניתן את יכולותיו של ילדכם ולשמור על חוויה חיובית עבור הילד, לכן לעיתים עולה הצורך במפגשי אבחון נוספים. למשל במקרים של ילד ביישן במיוחד, או שמתקשה לשתף פעולה, נוסיף מפגש/ים על מנת לסיים את האבחון במלואו. במקרים אחרים עולה הצורך לערוך תצפית בגן בנוסף על דיווחי הגננת. 

ישנם מקרים בהם שאלת האבחון מתבהרת ומתחדדת רק לאחר הפגישה עם ההורים או עם הילד. במידה ותעלה במהלכו שאלה מתחום התקשורת האבחון יתומחר כ"אבחון פסיכולוגי ממוקד תקשורת".

 

מפגשים נוספים אלה כרוכים בתשלום נוסף באופן הבא:

  • אבחון פסיכולוגי התפתחותי (סה"כ 4 מפגשים כמפורט לעיל) בעלות 3,800 ש"ח כולל מע"מ.

  • אבחון פסיכולוגי התפתחותי ממוקד תקשורת (סה"כ 4 מפגשים) בעלות 4,500 ש"ח כולל מע"מ. אבחון זה יבוצע כאשר ישנה שאלה לגבי קיומה של לקות תקשורת (הפרעה על רצף האוטיזם).

  • תצפית בגן - בין 500 ש"ח ל-1000 ש"ח בהתאם למרחק הגיאוגרפי.

  • מפגש אבחוני נוסף בקליניקה - 500 ש"ח

 

ניתן לשלם במזומן, צ'ק, העברה בנקאית או באחת האפליקציות לתשלום (PAYBOX, PEPPER PAY). חשבונית מס תישלח אליכם למייל. הנה קישור לביצוע התשלום

במידה ויש ברשותכם ביטוח פרטי, אני ממליצה לבדוק האם הוא כולל אבחון פסיכולוגי/התפתחותי.

חברות הביטוח לעיתים מבקשות את הרשיון שלי כפסיכולוגית אותו תוכלו להוריד כאן.

חשוב! במקרה שעליכם לבטל או לדחות את הפגישה שקבענו, אודה לכם אם תעדכנו אותי בהודעת וואטסאפ בהקדם האפשרי. ביטול ברגע האחרון (פחות מ-24 שעות) יהיה כרוך בתשלום עבור הפגישה.

כדי להגיע אלי לקליניקה הכי קל לכתוב את שמי בווייז: אורית רובין בן חיים, כך תגיעו לפתח הקליניקה.

ולמי שאין ווייז, נוסעים לרחוב הנחל 6 הוד השרון, ממול תראו דרך עפר/כורכר. פונים אליה ונוסעים כ200 מ' עד שתראו את קיר העץ שבתמונה. הכניסה צמודה לקיר.

מס' הטלפון בו נהיה בקשר ישיר מעתה ואילך הוא 052-2299336

כניסה לקליניקה.jpeg

טיפול פסיכולוגי רגשי לילדים I קבוצות למיומנויות חברתיות

  אבחונים פסיכולוגים I הדרכת הורים I ייעוץ גמילה מחיתולים

גילוי רך - גילוי קשיים התפתחותיים בגיל הרך

אורית רובין בן חיים

פסיכולוגית התפתחותית מומחית