top of page

כמה דברים חשובים רגע לפני שמתחילים...

שימו לב! הגשת בקשות לועדות אפיון וזכאות אפשרית מדי שנה עד לתאריך 31.3, אחרי כן מדובר בהגשת בקשה לועדה חריגה. במידה ושיחת הסיכום שקבענו הינה לאחר תאריך זה, יש להגיש את הבקשה לועדה במועד ולהשלים את המסמכים המקצועיים עם סיום האבחון.

*ועדת אפיון וזכאות היא ועדה מטעם משרד החינוך המתכנסת במחלקת החינוך של הרשות המקומית ומטרתה לאשר לילד.ה זכאות לתמיכה טיפולית וחינוכית בשנת הלימודים הבאה, בהתאם להמלצות המקצועיות. כנסו לקישור לפרטים נוספים.

אנחנו עומדים בפני תהליך אבחון פסיכולוגי התפתחותי המורכב מכמה שלבים:

1. מילוי שאלון הורים מורחב ומקוון "גילוי רך" - אנא פנו כ45 דקות מזמנכם למילוי השאלון. הכינו דו"חות אבחונים קודמים, סיכומים ומכתבים רלוונטיים אותם ניתן לצרף להעלות לשאלון עצמו או לשלוח בנפרד למייל: orit.rbh@gmail.com.

השאלון יסייע לי לקבל מידע ורקע התפתחותי חיוני להבנת קשיו/ה ומהלך התפתחותו/ה של ילד/תכם. 

*חשוב לשלוח את השאלון והחומרים הנילווים לא יאוחר מיממה לפני פגישתנו על מנת שאספיק להתכונן אליה.

שאלון הורים לגילאי הגן >>>> קוד הכניסה לשאלון: 2020

שאלון הורים לילדי בית הספר

2. במקרה של הורים גרושים יש צורך באישור בכתב של שני ההורים לביצוע ההערכה ו/או הטיפול. אנא מלאו את הטופס והביאו אותו עמכם או שילחו למייל.

​טופס הסכמה - הורים גרושים

3. שאלון למסגרת החינוכית - אנא שילחו לגננת או למחנכ/ת קישור לשאלון לגבי תפקוד הילד/ה במסגרת החינוכית.

שאלון גננ/ת

שאלון למחנכ/ת

4. מפגש הורים ראשון ללא הילד/ה - במפגש הזה אני ארצה להכיר אתכם, את המשפחה שלכם ואת הילד/ה שלכם דרככם ולהבין את הסיבות לפנייתכם ואת מטרות האבחון.

ההיכרות ביננו היא הדדית כמובן ואתם מוזמנים לשאול כל שעולה על דעתכם. פרטים נוספים אודותיי ואודות הכשרתי המקצועית תוכלו למצוא כאן. המפגש ימשך 50 דקות ויוכל להתקיים בקליניקה בהוד השרון או בזום.

5. מפגשים עם הילד/ה - (2-3 מפגשים בהתאם לגיל הילד/ה) המפגשים יתקיימו בקליניקה בהוד השרון ובמהלכם יבוצע האבחון המורכב ממבחנים מקובלים שיבדקו את התפתחותו ויכולותיו של ילדכם על פני התחומים השונים (הבנה, הבעה, תפיסה חזותית, מוטוריקה עדינה, תקשורת, מצב רגשי, זכרון, עיבוד קוגניטיבי, יכולות קשב וריכוז ועוד). המפגשים מתקיימים בליווי אחד ההורים. חשוב שילדכם יגיע כשהוא בריא ושבע.

6. מפגש סיכום - מפגש עם ההורים ללא הילד/ה, בו אמסור לכם את תוצאות האבחון והמלצותיי הטיפוליות והחינוכיות. תוצאות האבחון וההמלצות ימסרו לכם גם בדו"ח כתוב אותו תוכלו להגיש במידת הצורך לועדת זכאות ואפיון, לגננת, לבית הספר, לביטוח לאומי וכו'. הדו"ח תקף ומוכר על ידי רשויות המדינה השונות ועומד בקריטריונים הדרושים על פי חוקי משרד הבריאות והחינוך. מפגש הסיכום יוכל להתקיים בקליניקה בהוד השרון או בזום.

7. מפגשים נוספים - חשוב לי שהאבחון ישקף ככל הניתן את יכולותיו של ילדכם ולשמור על חוויה חיובית עבור הילד, לכן לעיתים עולה הצורך במפגשי אבחון נוספים. כך למשל, במקרים של ילד ביישן במיוחד, או ילד שמתקשה לשתף פעולה, נוסיף מפגש/ים על מנת לסיים את האבחון במלואו. במקרים אחרים עולה הצורך לערוך תצפית בגן בנוסף על דיווחי הגננת. 

8. עלויות:

  • אבחון פסיכולוגי התפתחותי (לפעוטות וילדים עד גיל 5 שנים) סה"כ 4 מפגשים כמפורט לעיל בעלות 5,500 ש"ח כולל מע"מ.

  • אבחון פסיכולוגי התפתחותי (לילדים מגיל 5 שנים ועד גיל 10 שנים) סה"כ 5 מפגשים כמפורט לעיל בעלות 6,500 ש"ח כולל מע"מ.

  • תצפית בגן - בין 550 ש"ח ל-1100 ש"ח בהתאם למרחק הגיאוגרפי.

  • מפגש אבחוני נוסף בקליניקה - 550 ש"ח

 

פרטי החשבון להעברה בנקאית: בנק 20 מזרחי, סניף 572 אופק, חשבון 402492 על שם אורית רובין בן חיים. יש לבצע את התשלום במלואו לאחר המפגש הראשון שלנו. חשבונית מס תישלח אליכם למייל. 

במידה ויש ברשותכם ביטוח פרטי, אני ממליצה לבדוק האם הוא כולל אבחון פסיכולוגי/התפתחותי.

חברות הביטוח לעיתים מבקשות את הרשיון שלי כפסיכולוגית אותו תוכלו להוריד כאן.

חשוב! במקרה שעליכם לבטל או לדחות את הפגישה שקבענו, אודה לכם אם תעדכנו אותי בהודעת וואטסאפ בהקדם האפשרי. ביטול ברגע האחרון (פחות מ-24 שעות) יהיה כרוך בתשלום 550 ש"ח עבור הפגישה.

9. הנחיות הגעה - כדי להגיע אלי לקליניקה הכי קל לכתוב את שמי בווייז: אורית רובין בן חיים, כך תגיעו לפתח הקליניקה.

ולמי שאין ווייז, נוסעים לרחוב הנחל 6 הוד השרון, ממול תראו דרך עפר/כורכר. פונים אליה ונוסעים כ200 מ' עד שתראו את קיר העץ שבתמונה. הכניסה צמודה לקיר.

מס' הטלפון בו נהיה בקשר ישיר מעתה ואילך הוא 052-2299336

הכניסה לקליניקה צמודה לקיר עץ
תמונה של אורית רובין בן חיים
נגישות

אורית רובין בן חיים
פסיכולוגית התפתחותית מומחית

טיפול פסיכולוגי רגשי לילדים I קבוצות למיומנויות חברתיות

  אבחונים פסיכולוגים I הדרכת הורים I ייעוץ גמילה מחיתולים

גילוי רך - גילוי קשיים התפתחותיים בגיל הרך

bottom of page