קבוצת ייעוץ מקצועי לאמהות בהנהלת אורית רובין בן-חיים פסיכולוגית

אני רוצה להצטרף לקבוצה

arrow&v

Congrats! You’re subscribed

להיות אמא זו אחת המשימות המורכבות ביותר שקיבלתי על עצמי, אם לא המורכבת מכולן. כשילדתי את בתי הבכורה, הרגשתי מלאת בטחון באינטואיציה האמהית שלי ובכישורים ההוריים הטבעיים, שהועברו אלי מדור לדור מכל האמהות שלי, ומצויידת בידע ובהבנה שרכשתי בלימודי הפסיכולגיה באוניברסיטה. ובכל זאת, האתגר המתמשך שבהורות, המשנה את פניו מדי יום ומציב סוגיות חדשות ולבטים מורכבים, אינו דומה לשום דבר אחר שהכרתי או התנסיתי בו בחיי. 
ההורות נתפסה במשך דורות כעניין טבעי, שאין צורך ללמוד אותו ואפילו לחשוב אותו, אבל בדורנו אנחנו עדים לתהליך של שינוי תפיסתי והתעוררות של הורות אחרת שמעזה לשאול, להתייעץ, להודות בקשיים ולפנות לעזרה. הורות שמבינה שיש יותר מדרך אחת לעשות דברים נכון ומתאמצת למצוא את הדרך הנכונה להורים המסויימים שאנחנו לילדים המסויימים שנולדו לנו במשפחה המסויימת שלנו. 
כל אחד מאיתנו מביא איתו להורות שלו את עצמו. את האישיות שלו, את הגישה לחיים, את הילד שבו, את ההורות שהוא חווה כילד, את העניינים הלא פתורים והקונפליקטים מהילדות והמקומות הרגישים שלנו: הפנטזיות, החרדות, הפגיעויות, ההגנות... ולא פעם, באינטראקציה בינינו לבין הילד המתפתח שלנו, צצים ועולים קשיים הנובעים מהחיבור או ההתנגשות בין ההורה על כל מורכבותו והילד המסויים שמתמודד בעצמו עם כל מיני סוגיות התפתחותיות.
פעם אמהות התייעצו בענייני הורות עם אמא שלהן, שקיבלה את התורה מאימה שלה והעבירה אותה הלאה. חיינו בקהילה, מוקפים משפחה ושכנים ובה יכולנו להעלות קשיים או לטאטא אותם מתחת לשטיח כדי ששמנו הטוב לא יפגע. 
היום זו כבר לא בושה לדבר על הקושי. כולם חווים את זה! אבל אין לנו את הקהילה הזו כדי שנוכל לשאול בה. אמא שלנו כבר לא נתפסת כמקור מידע בלעדי ומספק. אנחנו שואלים יותר שאלות, מטילים ספק, מבקרים, בודקים ומחפשים תשובות מקצועיות, ולא מסתפקים בגישה אחת. אנחנו רוצים לשמוע ולבחור את הדרך שמתאימה לנו. לא סתם צצים להם פורומים וקבוצות תמיכה להורים כפטריות אחרי הגשם. אנחנו זקוקים לתמיכה! אנחנו מחפשים את מי לשאול ואנחנו רוצים תשובות איכותיות.
מתוך ההבנה הזו וההתנסות האישית שלי נולדה הקבוצה הוירטואלית "אמא'לה שאלות". בפנטזיה שלי ראיתי קבוצה סגורה שניתן להעלות בה את כל הלבטים והדאגות הכי אישיים הקשורים להורות מתקופת ההריון, הלידה ולאורך השנים הראשונות של ההורות. מקום שאפשר יהיה לשאול בו כל שאלה (אפילו בעילום שם), מכל תחום, ויהיה לה מענה מקצועי, מהימן, מהיר ונעים מנשות מקצוע. מקום שיאפשר התבוננות רב מקצועית בכל קושי ובעיה, שיאפשר שילוב כוחות בעבודת צוות מקצועית, כדי לעזור לאמהות לקבל תשובות על קשיים יומיומיים שאינם דורשים או מצדיקים פנייה פיזית לאיש מקצוע, ויפנה לאבחון וטיפול מקצועי כשהקושי מורכב מדי לערוץ הוירטואלי. 
את הקבוצה פתחתי בעזרת צוות שנבחר על ידי בקפידה, נשות מקצוע נהדרות ממגוון תחומים: רפואה, התפתחות הילד, תזונה, חינוך, רפואה אלטרנטיבית ועוד אשר נותנות מענה מקצועי יומיומי מרצונן הטוב ובהתנדבות.

 

אז אם את אמא, בוודאי שיש לך שיש לך מלא שאלות... ואני מזמינה אותך להצטרף אלינו ולעוד המוני אמהות לקבוצה:

https://www.facebook.com/groups/imale.shelot/

 

באהבה,
אורית רובין בן-חיים
מקימה ומנהלת הקבוצה "אמא'לה שאלות"

אני רוצה להצטרף לקבוצה

arrow&v

Congrats! You’re subscribed

אורית רובין בן חיים

פסיכולוגית התפתחותית מומחית

טיפול פסיכולוגי רגשי לילדים I קבוצות למיומנויות חברתיות

  אבחונים פסיכולוגים I הדרכת הורים I ייעוץ גמילה מחיתולים

גילוי רך - גילוי קשיים התפתחותיים בגיל הרך